Peelingi lekarskie

Peelingi lekarskie

Peelingi lekarskie są często stosowane w medycynie estetycznej.

Naskórek składa się z kilku warstw ułożonych jedna na drugiej. Stosując peeling można usuwać poszczególne jego warstwy, regulując przy tym głębokość łuszczenia. Stymuluje to naturalną odbudowę tkanki oraz pobudza do wytwarzania nowego kolagenu. Skóra po peelingu staje się gładsza, elastyczniejsza, jaśniejsza i odświeżona.

W zależności od rodzaju peeling zmniejsza skutki starzenia, usuwa przebarwienia, blizny potrądzikowe, zmniejsza łojotok. Peelingi wspomagają leczenie trądziku. Z uwagi na wielokierunkowe działanie, możliwość częstego powtarzania i stosunkowo niewielką inwazyjność, peelingi są bardzo cenną metodą leczniczą.

Peeling Glikolowy

Procedura oparta jest na stosowaniu różnych stężeń kwasu glikolowego jako silnego czynnika stymulującego regenerację skóry oraz jej odmładzanie. Wysokość stężenia kwasu glikolowego dobierana jest indywidualnie przez lekarza w zależności od potrzeby i stanu skóry. Różna częstotliwość zabiegów zależna jest za od wskazań, reakcji skóry lub rodzaju preparatu.

Wskazania

-odmładzanie skóry,
-skóra zanieczyszczona ,zaskórniki ,tendencja do stanów zapalnych,
-łojotok ,rozszerzone pory,
-nadmierne rogowacenie,
-powierzchniowe przebarwienia pigmentacyjne,
-nierównomierna struktura skóry,
-zapalenie mieszków włosowych.

Efektywność

usunięcie drobnych zmarszczek i spłycenie głębokich, stymulacja procesów regeneracji i odnawiania skóry, wyrównanie kolorytu skóry,działanie oczyszczające przeciwzapalne i przeciwłojotokowe.

Cena 150- 200 zł (w zależności od stężenia)

Peeling Migdałowy

Kwas migdałowy należy do alfa-hydroksykwasów. Peelingi kwasem migdałowym poprawiają stan skóry ze zmarszczkami, przebarwieniami, ale nie wywołują uczucia dyskomfortu. Ze względu na właściwości bakteriobójcze można je stosować u chorych z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Po zabiegu złuszczanie skóry jest niewielkie i mało widoczne. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry, nie wyłącza pacjenta z życia codziennego. Właściwości kwasu migdałowego i doskonała tolerancja przez osoby z cerą wrażliwą umożliwiają wykonywanie zabiegu u osób nietolerujących zabiegów przy użyciu innych kwasów. Może być stosowany bez ograniczeń u osób opalających się na słońcu i w solarium. Posiada silne właściwości bioochronne o szerokim spektrum, zapobiegając fotostarzeniu się skóry. Powoduje, że skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV.

Wskazania

-trądzik,
-blizny po trądziku,
-skóra łojotokowa,
-fotostarzenie skóry,
-przebarwienia, zaburzenia barwnikowe,
-rewitalizacja skóry.

Przeciwwskazania

-podrażniona i wrażliwa skóra,
-depilacja skóry wykonana do 3 dni przed zabiegiem,
-procesy zapalne,
-opryszczka,
-ciąża.javascript:void(0);

Efekt

skóra: odmłodzona, ujędrniona, elastyczna, wygładzona,
zmniejszenie ilości stanów zapalnych i zaskórników,przyspieszenie regeneracji skóry oraz procesów gojenia.


Częstotliwość zabiegów

Zabieg powinien być powtarzany w trybie ustalonym przez lekarza w zależności od wskazań. Zaleca się wykonanie od 4-6 zabiegów w odstępach 10-14 dniowych

Cena 150 zł

RETISES CT

Skład:

- 15 % kwas mlekowy,
- 4 % Retinol,
- 10 % witamina C.

Peeling o działaniu antyaging oraz depigmentującym. Jest to zabieg o wysokiej skuteczności dzięki zastosowaniu wysokie stężenia retinolu oraz wit C w najbardziej stabilnej postaci (glukozyd askorbylu) Usuwa martwe komórki naskórka, stymuluje odnowę komórkową i syntezę białek, zwiększa poziom NMF (naturalny czynnik nawilżający). Wykazuje silne działanie przeciwstarzeniowe oraz rozjaśniające przebarwienia. W zwiazku ztym zalecany jest jako zabieg odmładzający i odświeżający skórę. Połączenie retinolu i wit C stymuluje odbudowę i remodeling tkanki łącznej. Z powodzeniem zabieg jest stosowany podczas terapii rozstępów blinz powierzchniowych, potrądzikowych, oraz w celu spłycenia zmarszczek.

Wskazania

-Fotostarzenie,
-Hiperpigmentacja,
-Melasma,
-Rozstępy.

Efekt zabiegu można zwiększyć poprzez wykonanie poprzedzającego peelingu kwasowego lub zastosowanie 10% retinolu (RETISES FORTE) Częstotliwość zabiegu uzależniona jest od stanu skóry. Jednorazowy zabieg daje efekt odświeżenia skóry. Zastosowanie serii 3-6 zabiegów w odstępach 21 dniowych celem terapii fotostarzenia, hiperpigmentacji lub melasmy. W ramach terapii zaleca się stosowanie domowej kuracji preparatami RETISES o różnych stężeniach retinolu (0,25%,0,5%;1%;)

Cena zabiegu 250- 350 zł

Pyruvic peel plus

Skład:

-kwas pirogronowy 50%,
-kwas mlekowy 5%.

Peeling z kwasem pirogronowym i mlekowym wykazuje silne działanie przeciwtrądzikowe i przeciwzapalne. W związku z tym stosujemy go celem leczenia trądziku w fazie aktywnej, oraz likwidacji zmarszczek i blizn potrądzikowych.
Działanie peelingu na poziomie naskórka: złuszczanie i nawilżanie naskóra bez efektów przesuszenia na poziomie skóry właściwej.
Działanie na poziomie skóry: stymulacja syntezy kolagenu i elastyny.
Dzięki zastosowanej formule żelu i silnie kwasowemu pH w czasie zabiegu dochodzi do równomiernej penetracji w głąb skóry, przy nie wielkim uczuciu dyskomfortu w trakcie zabiegu (lekkie pieczenie, nieduży rumień, który ustępuje w kilka godzin po aplikacj).

Wskazania

-trądzik i łojotok twarzy,
-fotostarzenie,
-zmarszczki,
-wiotkośc skóry,
-melasma i przebarwienia o innej etiologii.

W celu poprawy stanu skóry wiotkiej oraz silnych przebarwień zaleca się łączenie peelingu z zabiegiem RETISES CT Częstotliwośc 3- 6 zabiegów co 15-30 dni

Cena 170 zł