Manicure i Pedicure

Stylizacja i zdobienie paznokci:

Wykonujemy przedłużanie paznokci metodą żelową. Wykonane w ten sposób paznokcie mogą wyglądać bardzo naturalnie a przy okazji są dużo twardsze i bardziej wytrzymałe od naturalnych. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, których naturalne paznokcie są narażone - poprzez charakter pracy jaką wykonują - na działanie szkodliwych czynników. Polecamy osobom dbającym o codzienny nienaganny wygląd dłoni.

Pielęgnacja dłoni:

Polecamy Państwu klasyczne zabiegi pielęgnujące skórę i paznokcie rąk, stylizację paznokci metodą żelową. Polecamy także zabieg rozjaśniający przebarwienia -z użyciem kwasów owocowych oraz zabiegi parafinowe.

Manicure

-tradycyjny - z wycinaniem skórek cążkami,
-biologiczny - z wygładzeniem płytki paznokciowej i odsunięciem skórek drewnianym patyczkiem po uprzednim zmiękczeniu ich specjalnym preparatem

Pielęgnacja stóp:

Zadbane stopy świadczą o poziomie naszej higieny i kultury osobistej. Podobnie jak dłonie - wymagają szczególnej uwagi, gdyż narażone są na duże obciążenia. Codziennie pokonujemy na nich wiele kilometrów, często w niedopasowanym obuwiu co sprzyja odparzeniom, powstawaniu nagniotków, odcisków, wrastaniu paznokci i innym dolegliwościom. W naszym salonie polecamy Państwu podstawowy pedicure, pedicure SPA (peeling + maska i masaż).
Urządzenie jest przeznaczone do leczenia dolegliwości stóp oraz zabiegów pedicure i może być obsługiwane wyłącznie przez wykwalifikowanego podologa lub pedicurzystkę.
Frezarka umożliwia wykonywanie pedicure leczniczego. Za pomocą frezarki możemy bezboleśnie i bezkrwawo usunąć warstwy narośniętego zrogowacenia. Używając szybkoobrotowej bezpyłowej frezarki możemy pozbyć się bolesnego odciska unikając przy tym skaleczenia tkanki otaczającej.
Korekcja wrastających paznokci:

Wrastaniu paznokci sprzyja:

 • niewłaściwa pielęgnacją paznokci i wycinanie kątów paznokcia,
 • zaburzenia wzrostu paznokcia,
 • predyspozycje genetyczne,
 • wady stóp,
 • noszenie niewłaściwego obuwia.


 • Rekonstrukcja Paznokcia

  Do odbudowy zniszczonych płytek paznokciowych stosujemy światłoutwardzalny żel. Preparat ten zawiera clotrimazol, czyli substancję o działaniu przeciwgrzybiczym. Dlatego nadaje się również do odbudowy paznokci zniszczonych w czasie przebiegu grzybicy. Pielęgnacja zajętych grzybicą paznokci polega na odpowiednim usuwaniu chorych części paznokcia i chronieniu noworosnącej, zdrowej płytki paznokciowej. Za pomocą odpowiednich frezów diamentowych zeszlifowujemy płytkę paznokcia zniszczoną przez grzybicę. Na ubytek nakładamy odpowiednią ilość żelu lub masy do rekonstrukcji paznokcia. Kiedy na paznokciu mamy protezę odpowiedniej grubości, kształtujemy wygląd paznokcia za pomocą odpowiednich frezów ceramicznych.

  Orteza

  Dla schorownych i zdeformowanych stóp polecamy miękkie, silikonowe ortezy, które pozwalą poczuć komfort podczas chodzenia. Ortezy z żelu polimerowego są delikatne i przyjazne dla skóry. Nie powodują reakcji alergicznych, nie podrażniają. Zapewniają skuteczną ochronę, nie przemieszczają się w bucie, są wytrzymałę na delikatne rozciąganie. Polecamy poduszki przeciwuciskowe na halluksy i na palce młotkowate oraz na przedstopia, obrączki ochronne do palców, nastawiacze do palców i inne.

  Klamry plastikowe B/S Quick są skuteczną i bezbolesną metodą leczenia wrastającego paznokcia. Zastosowanie jednoczęściowych, plastikowych klamer korygujących B/S Quick naklejanych na płytkę paznokciową powoduje odginanie wrastających brzegów paznokcia ku górze i koryguje kierunek wzrostu paznokcia. Klamry BS Quick zalecane są w przypadku stwierdzenia wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej bez stanu zapalnego. Klamry korygujące przynoszą natychmiastową ulgę. Długotrwałe ich stosowanie powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej, a tym samym likwiduje dolegliwości i zapobiega ponownemu wrastaniu.

  Zalety klamer korygujących:

 • klamra w żaden sposób nie ogranicza trybu życia,
 • zabieg jest bezbolesny i nie występują dolegliwości pozabiegowe,
 • krótki czas zabiegu i efektywność zastosowanych klamer daje długotrwały efekt leczenia.


 • Pedicure

  Klasyczny zabieg usuwający zgrubiały naskórek na stopach i pielęgnujący paznokcie stóp, obejmuje wygładzający skórę peeling oraz relaksujący masaż, dzięki którym stopy stają się jeszcze bardziej gładkie i wypoczęte, zmniejszają się także obrzęki i bóle mięśni.

  Parafina na dłonie i stopy

  Wygładza spękaną i szorstką skórę dłoni i stóp i uelastycznia ją. Wspomaga wchłanianie innych preparatów pielęgnacyjnych. Wspaniale rozgrzewa przemarznięte dłonie i stopy. Dzięki temu poprawia krążenie podskórne, uelastycznia i rozluźnia mięśnie i zmniejsza ich wrażliwość na ból. Ciepło parafiny koi również bolące stawy, jest szczególnie polecana osobom cierpiącym na reumatyzm, gdyż łagodzi przewlekłe procesy zapalne.