Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie jest najnowszą, skuteczną i bezpieczną metodą kompleksowej odnowy skóry za pomocą światła pulsującego. Jest to kuracja uniwersalna, podczas której usuwane są drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka, rumień twarzy. Fotoodmładzanie jest zabiegiem regeneracji skóry bardziej delikatnym od dermabrazji laserowej i głębokich chemicznych peelingów.

Fotoodmładzanie polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła. Urządzenie IPL, czyli Intensywne Pulsujące Światło, emituje w tym samym momencie fale różnej długości (zakres fal 520-980 nm) we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować wiele efektów fotostarzenia się skóry równoczesnie. Zabieg fotoodmładzania trwa od 20-40 minut. Światło reaktywuje tkankę, stymuluje włókna elastyny, repolaryzuje membrany komórkowe, wzmacnia włókna, stymuluje aktywność komórkową. W efekcie skóra staje się gładka, delikatniejsza naprężona. Odzyskuje jędrność, świeżość i koloryt.

Na skórę nakłada się zimny żel o właściwościach wychładzających i zmniejszających obrzęk twarzy. Następnie specjalną głowicą zaopatrzoną w filtr aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów.

W tym samym czasie jedna długość fali walczy np. z naczynkami, druga likwiduje przebarwienia, a trzecia pobudza produkcję kolagenu. Zwykle tuż po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, a po kilku dniach zaczyna się lekko złuszczać. Dlatego w przerwach między kolejnymi seriami naświetleń należny poddać się zabiegom głęboko nawilżającym, odżywczym i dotleniającym skórę.

Dla uzyskania pełnych efektów należy wykonać ok. 3-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Odmładzanych partii skóry nie wolno opalać 10 dni przed i 10 dni po zabiegu (należy stosować kremy z filtrem).

Ceny zabiegów laserowego fotoodmładzania:

  • Twarz - 300 Zł
  • Szyja - 200 Zł
  • Dekolt - 200 Zł
  • Dłonie - 200 Zł
  • Twarz+Szyja+Dekolt - 600 Zł
  • Przy zabiegach kompleksowych ceny ustalane są indywidualnie