Cosmelan Dermamelan – usuwanie przebarwień

Cosmelan

Cosmelan to najskuteczniejsza terapia wybielająca przebarwienia.

Kuracja Cosmelanem to skuteczna terapia wybielająca przebarwienia, będące wynikiem częstej i nadmiernej ekspozycji na słońce, przebarwienia o podłożu hormonalnym oraz typu melasma. Mechanizm działania oparty jest na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie tworzenia barwnika (melaniny).

Podczas konsultacji lekarskiej ustalony zostaje fototyp skóry oraz określane są rodzaje przebarwień. Zasadnicza część zabiegu to aplikacja przez lekarza preparatu na skórę, z tak nałożoną maską pacjent udaje się do domu, gdzie po okresie 6-8 godzin zmywa maskę wodą i zaczyna się terapia domowa. W tym czasie pacjent sam nakłada sobie specjalne kremy wchodzące w skład zestawu. Bardzo ważna jest systematyczność. Kiedy terapia zostaje przerwana przed zalecanym okresem, przebarwienia mogą pojawić się ponownie.

Efekty

- wyrównanie kolorytu skóry - nawilżenie skóry - zwężone pory, - regulacja wydzielania łoju - stymulacja odnowy kolagenu - zapobieganie powstawaniu zaskórników, stanów zapalnych i nadmiernemu łojotokowi.
Po Cosmelanie może wystąpić lekki obrzęk i w 2-3 dniu pojawić się łuszczenie. Skóra może być zaczerwieniona przez pierwsze 2 dni. Terapia może być wykonywana o każdej porze roku. Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu, ale spektakularny efekt najczęściej zaobserwujemy po miesiącu. W 99% przypadków następuje redukcja plam o 95%. Po zabiegu wykonywanym w gabinecie należy stosować codziennie krem Cosmelan 2 otrzymany od lekarza, pamiętając że terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji a jedynie ją przerywa. Koniecznie trzeba pamiętać o profilaktyce, czyli skutecznej ochronie przeciwsłonecznej-stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym min. 30 SPF+
Cosmelan jest jedną z najskuteczniejszych kuracji na przebarwienia o podłożu hormonalnym. Zabieg może być wykonywany przez lekarza lub kosmetyczkę i kosmetologa współpracujących z lekarzem. Zabieg składa się z 2 etapów:

W gabinecie

Osoba przeprowadza zabieg oczyszczający i odtłuszczający skórę, a następnie nakłada maskę Cosmelan 1, która przypomina w kolorze ciemny fluid.

W domu

Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po około 5 godzinach. Czas trzymania maski ustala osoba przeprowadzająca zabieg lub lekarz konsultujący, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie stosuje krem Cosmelan 2 przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez osobę wykonującą zabieg i specjalny krem łagodzący - Hydravital faktor K. Czynnikami aktywnymi w preparatach Cosmelan są: Kwas kojowy, kwas fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, witamina ACE, tyrosinol.

Pełen efekt jest widoczny po miesiącu. Preparat można stosować dla każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.
Cena zabiegu: 1700 zł (wraz z kremem do pielęgnacji w domu)
Dermamelan

DERMAMELAN jest najskuteczniejszą kuracją na przebarwienia o podłożu hormonalnym. Zabieg może wykonać tylko lekarz. Zabieg składa się z 2 etapów:

W gabinecie lekarskim

Osoba przeprowadzająca zabieg oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę Dermamelan, która przypomina w kolorze ciemny fluid.

W domu

Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po około 5 godzianch. Czas trzymania maski ustala osoba przeprowadzająca zabieg lub lekarz konsultujący, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie stosuje krem podtrzymujący przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez lekarza. Dodatkowo można stosować specjalny krem łagodzący - Hydravital faktor K i Melanogel Touch miejscowo na plamy. Czynnikami aktywnymi w preparatach Dermamelan jest kombinacja substancji chemicznych i wyciągów roślinnych Składniki aktywne: kwas azelainowy i kojowy hamują syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny, działają antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju, &-arbutyna hamuje syntezę tyrozynazy,
Rumex canadensis (occidentalis) - wyciąg ze szczawiu, rośliny pokrywającej
prerie północnej Kanady. Ma silne właściwości hamowania tyrozynazy, działa przeciwrumieniowo,
kompleks Tyrosinol - inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny,
wyciąg z aloesu (Aloe Barbadensis) - działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odmładza,
wyciąg z lukrecji gładkiej (Glycyrrhiza glabra) - działa przeciwbakteryjnie i przyspiesza gojenie stanów zapalnych,
niacynamid - posiada właściwości przeciwzapalne,
bisabolol - działa odmładzająco,
etoksydiglikol - działa odmładzająco, zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych,
kwas salicylowy - działa antybakteryjnie,
witamina E - antyoksydant,
witamina A - odmładza, zwiększa odnowę komórkową,
witamina C - działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne.

Pełen efekt jest widoczny po miesiącu. Można stosować dla każdego rodzaju skóry i przebarwień róznego pochodzenia Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma) skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.
Cena zabiegu: 1700 zł (wraz z kremem do pielęgnacji w domu)