Botoks

Botoks

Zabiegi wygładzania zmarszczek są jedną z najefektywniejszych terapii stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej .Według statystyk amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Medycyny użycie toksyny botulinowej typu A rozpowszechnione jest już w ponad 40 krajach.

Zabieg wygładzania zmarszczek polega na zastosowaniu oczyszczonego białka, tak aby zahamować przekazywanie impulsów do miejsca iniekcji. Redukuje to aktywność poddanych zabiegowi mięśni, których działanie powoduje powstawanie zmarszczek.

Toksyna botulinowa typu A jest stosowana wyłącznie przez lekarzy. Zabiegi wygładzania zmarszczek często stosowane są razem z wypełniaczami lub innymi zabiegami kosmetycznymi Wykwalifikowany lekarz jest najwłaściwszą osobą, by doradzić Ci, która opcja jest dla Ciebie najodpowiedniejsza. Efekty zabiegu powinny utrzymywać się ok. 4-6 miesięcy, jednak rezultaty mogą być trwalsze, jeśli regularnie będziemy powtarzać zabieg. Wielu pacjentów obawia się, że zabiegi wygładzania zmarszczek zmienią naturalną ekspresję ich twarzy i doprowadzą do efektu "nieruchomego" czoła, który uniemożliwi wyrażanie radości lub gniewu. Doświadczony lekarz poda dawke botoksu wyłącznie w cienki mięsień odpowiadający za powstawanie określonej zmarszczki . Dzięki temu pozostałe mięśnie pracują normalnie i ekspresja twarzy pozostaje naturalna. Pamiętajmy, że ryzyko wystąpienia działań niepożądanych będzie mniejsze, jeśli skorzystamy z usług doświadczonego lekarza. Przed zabiegiem lekarz omawia z pacjentem dotychczasową historię leczenia i informuje o tym czego należy spodziewać się po zabiegu. Nie zalecamy wykonywania zabiegu u osób cierpiących na infekcje skóry w okolicy planowanego zabiegu oraz u osób z schorzeniami dotyczącymi nerwów lub mięśni. Jak ze wszystkimi lekami, w tym przypadku również ciąża istniejąca lub planowana wkrótce oraz okres karmienia piersią są przeciwwskazaniem dla zabiegu. Informujemy lekarza o stosowanych lekach recepturowych oraz zażywanych odżywkach,witaminach i suplementach diety. Czas zabiegu to 10-15 min. Obszar poddawany zabiegowi znieczulamy kremem anestezjologicznym. Bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do pracy lub innych zwyczajowych czynności.

Rodzaj zabiegów:

  • Zmarszczki „lwie" - 450-550 zł,
  • Zmarszczki „kurze łapki” - 650-800 zł,
  • Zmarszczki poprzeczne czoła - 400-600 zł.